دستیابی به یک روش جدید برای اطلاع از سلامت جنین

دستیابی به یک روش جدید برای اطلاع از سلامت جنین

 مطالعات جدید نشان می دهد با بررسی نمونه ادرار مادر می توان از سلامت و رشد جدید مطلع شد و وزن او هنگام تولد را در سه ماهه اول بارداری تخمین زد.
رشد غیر طبیعی جنین و وزن تولد از عوامل خطری است که در بیماری های مزمنی مانند دیابت و چاقی در بزرگسالی نقش دارد. مطالعات جدید نشان می دهد مواد متابولیک موجود در نمونه ادرار مادر، اطلاعات مهمی را از جمله وزن نوزاد هنگام تولد در اختیار پزشک قرار می دهد. این روش با استفاده از تکنیک طیف سنجیNMR انجام می شود و با استفاده از آن می توان 10 ماده متابولیک موجود در ادرار را بررسی کرد. این مواد متابولیک شامل هورمون های استروئیدی و سنگ بناهای مهم بیولوژیکی از جمله اسید آمینه هستند. اسید آمینه انرژی لازم برای رشد جنین را فراهم می کند.
با تغییر اسیدهای آمینه و مواد متابولیک می توان وزن نوزاد هنگام تولد را تا 12 درصد تغییر داد. این مطالعه از عوامل موثر دیگر از جمله وزن، شیوه زندگی و عادت های غلطی از جمله سیگار در مادران مستقل است.
این مطالعه همچنین نشان می دهد فعالیت بدنی مستمر، رژیم غذایی سالم، اجتناب از استرس و تامین ویتامین D کافی نقش مهمی در سلامت مادر و جنین دارد و منجر به تولد نوزاد سالم و با وزن متناسب می شود.
نتایج این تحقیقات در نشریه BMC Medicine‌ منتشرشده است.

منبع:ایرنا

همچنین ببینید

Avocado

مصرف آووکادو خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در زنان کاهش می‌دهد

مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد مصرف آووکادو در خانم‌ها ممکن است خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. این مطالعه ارتباط بین مصرف آووکادو و دیابت را در بزرگسالان بررسی کرده است. نتایج نشان می‌دهد زنانی که روزانه ۳۰ تا ۳۸ گرم آووکادو مصرف می‌کنند، در مقایسه با افراد که این کار را انجام نمی‌دهند، احتمال ابتلا به دیابت به طور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *