486

در تابستان مراقب سلامت و زیبایی پاهایتان باشید

486

صل تابستان باید از چند جنبه مراقب سلامت پا بود. به این دلیل كه این فصل، وی‍ژه پوشیدن كفش صندلی است و به همین دلیل پا و سلامتی آن بیش از هر زمان دیگری مورد توجه است. به سلامتی و زیبایی‌ پاهای‌تان اینطور توجه كنید.

هر روز بشویید

اگر هر روز هم حمام نمی‌روید، ‌اما هر روز بعد از بازگشتن به خانه، كف پا تا مچ را با آب ولرم و صابون بشویید و خشك كنید. به این ترتیب ذرات باقی مانده ناشی از عرق، باعث بوی نامطلوب و بیماری‌های متعدد پا نشده و از سوی دیگر اگر كفش صندل پوشیده‌اید، ‌آلودگی كوچه و خیابان روی پاها باقی نمی‌ماند.

سنگ پا مهم است

حتما كف پای‌تان را در حمام سنگ پا بكشید. این كار باعث لایه‌برداری از پوست كف پا و تمیز شدن آن می‌شود.

از كرم استفاده كنید

بعد از هر بار حمام كردن یا شستن پا، رطوبت طبیعی كف پا كاهش پیدا می‌كند. همین مساله زمینه‌ساز ترك خوردن پاشنه پا است. بعد از كرم زدن، جوراب بپوشید تا كرم كاملا به خورد پا برود.

شست‌وشوی وی‍ژه

این هم گزینه دیگری برای تمیز كردن و ماساژ دادن پا‌ست. با این كار هم پا تمیز و شفاف شده و هم اینكه خوشبو می‌شود. یك عدد لیموترش تازه را با یك سوم قاشق چای‌خوری نمك در نیم لیتر آب حل كنید و آن را در ظرف مناسب بریزید و پاها را تا مچ داخل آن قرار دهید.آنگاه با دست پاها را ماساژ بدهید.

منبع:برترین ها

همچنین ببینید

bariatric-surgery

جراحی چاقی و متابولیک برای کاهش وزن بهتر از داروهای جدید است!

تحقیقات جدید نشان می‌دهد عمل جراحی چاقی و متابولیک در مقایسه با دو نوع داروی جدید برای چاقی و همچنین تغییر سبک زندگی، منجر به کاهش وزن بیشتر و ماندگارتر می‌شود. بر اساس این مطالعه، افرادی که تحت عمل جراحی چاقی قرار می‌گیرند، کاهش وزن قابل توجهی را تجربه می‌کنند و این کاهش وزن در مقایسه با داروهای لاغری، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *