درمان گرگرفتگی با طب سوزنی

درمان گرگرفتگی با طب سوزنی

محققان در کره جنوبی در جدیدترین تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که علائم بعد از طب سوزنی به همراه مراقبت هاکاهش قابل توجه در تعداد و شدت گرگرفتگی و سایر علائم یائسگی روی داد.بعد از ۱۲ جلسه درمان به مدت ۴ هفته، گرگرفتگی با گروه طب سوزنی نصف شده بود، در حالی که مراقبت معمولی کاهش ۲۷ درصد را نشان داد.
در حالي كه مطالعات پيشين نشان داده بود مي‌توان از طب سوزني براي درمان يا تخفيف گرگرفتگي- يكي از علائم شايع در سن يائسگي بانوان- كمك گرفت، اين بار محققان تلاش كرده‌اند كه تأثير اين روش درماني سنتي چيني را روي بيماران تحت شيمي درماني براي سرطان سينه،‌ امتحان كنند، بيماراني كه پا به سن بگذارند ، دچار اين حالت آزار دهنده مي‌شوند.
به گزارش رويترز، در مطالعه‌ اين محققان در مركز مطالعات سرطان در نيويورك، استفاده از سوزن‌ها در نقاط توصيه شده در طب سنتي چيني، توانست تعداد حملات گرگرفتگي را دراين بيماران از ۹ حمله در روز به ۶ حمله تقليل دهد. البته دراين مطالعه، استفاده از اين سوزن‌ها در نقاط بي‌هدف و بدون فرو بردن سوزن در پوست هم بي‌تأثير نبوده است.
نتايج اين مطالعه كه در نشريه ((سرطان شناسي باليني)) چاپ شده، احتمالاً به استفاده از درمان‌هاي جايگزين، به جاي استفاده از هورمون‌تراپي، براي درمان گرگرفتگي ، خواهد انجاميد،‌چرا كه درمان با هورمون، مي‌تواند عوارض جانبي‌اي مانند بيماريهاي قلبي و سرطان سينه داشته باشد.
دکتر سلامبلوغ زودرس ، پرخاشگری و درون گرایی سه آسیب جدی است که در کمین این گروه از کودکان است. اطلاعات نابجایی که از طریق شبکه های اجتماعی و … در اختیار کودکان قرار می گیرد، آنها را درگیر بلوغ زودرس می کند. در اینجا فقط بلوغ جنسی مطرح نیست، بلکه از همه جهات کودک تحت تاثیر قرار می گیرد.
پرخاشگری ، اضطراب و تندی از ویژگی هایی است که امروزه در کودکان بسیار شاهد هستیم و همه اینها از استفاده های طولانی مدت و نابجا از تبلت ، موبایل و … سرچشمه می گیرد.
در آخر، درون گرایی که در نسل جدید بسیار دیده می شود، جدی ترین خطری است که کودکان را تهدید می کند، چرا که باعث می شود کودکان رفتار اجتماعی ضعیف تری را از خود نشان دهند ، تحرکشان کمتر شود و افزایش وزن در کودکان بیشتر گردد.
والدین باید دقت داشته باشند که نباید کودکان را به طور کلی از استفاده از تکنولوژی منع کنند، چرا که این دیدگاه در این عصر کاملا ناصحیح است. فقط باید روش درست استفاده کردن از تکنولوژی را به کودک خود بیاموزند.
منبع: جام جم

همچنین ببینید

استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی شد

روند افزایشی بیماری‌های تنفسی مثل سرماخوردگی، آنفلوانزا و البته، سویه‌های جدید کرونا، باعث شده تا وزارت بهداشت از مردم بخواهد در اماکن عمومی و محیط‌های شلوغ و پر رفت و آمد، هموطنان از ماسک استفاده کنند. شهنام عرشی رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، با بیان اینکه ۲۰ درصد سرماخوردگی‌ها، آنفلوانزا تشخیص داده می‌شود، گفت: افراد برای حفظ سلامت خود بهتر است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *