درمان سرطان پروستات با تستوسترون

درمان سرطان پروستات با تستوسترون

محققان با یک روش جدید مردی را که به سرطان پیشرفته پروستات مبتلا بود، درمان کردند.
در این روش آزمایشی جدید با وارد کردن شوک به تومورهای پروستات با استفاده از تستوسترون، تومورها از بین رفتند.
سایر مردانی که در این مطالعه حضور داشتند و به سرطان پروستات مبتلا بودند نیز نتایج خیره‌کننده ‌ای نشان دادند؛ بطوری که تومورهای آنان کوچک و روند پیشرفت بیماری‌ شان متوقف شد.
در مجموع به نظر می رسید که همه افرادی که در این تحقیق حضور داشتند، نتایجی مثبت گرفتند.
دانشمندان با کنترل سطح PSA، آنتی ژن خاص پروستات متوجه شدند که سطح این آنتی‌ ژن در بیشتر 47 بیمار شرکت کننده در این تحقیق، کاهش‌ یافته است. این پروتیین در سلول‌ ها در پروستات تولید می ‌شود و نشان ‌دهنده میزان رشد سرطان پروستات است.
حتی در بدن یکی از مبتلایان، سطح PSA آنقدر کاهش یافت که هیچ نشانه ‌ای از بیماری در بدن وی مشاهده نشد. پزشکان می‌گویند این بیمار پس از گذراندن 22 دوره درمانی ، بهبود شده است.
تاکنون پزشکان بر این باور بودند که هورمون مردانه تستوسترون عامل سرطان پروستات است و برای درمان این سرطان، میزان تستوسترون در بدن را کاهش می ‌دادند.
اما این مطالعه جدید نشان داد که با کمک این هورمون، سلول‌ های سرطانی تا حد زیادی سرکوب شدند و حتی از بین رفتند.

منبع:ایرنا

همچنین ببینید

prostate-cancer

کاهش یک سوم مرگ و میرهای زودرس ناشی از سرطان پروستات با مداخلات سبک زندگی

تحقیقات جدید نشان می دهد که مشخصات ژنتیکی می تواند ابزاری برای شناسایی مردانی باشد که در معرض خطر بیشتری برای مرگ ناشی از سرطان پروستات قرار دارند. این مطالعه همچنین پتانسیل مداخلات سبک زندگی مانند کاهش وزن و ترک سیگار را در کاهش خطر مرگ زودرس ناشی از این بیماری در افراد پرخطر، مورد بررسی قرار داده است. با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *