درمان بیماری های مزمن با نور درمانی

درمان بیماری های مزمن با نور درمانی

درمان برخی دردهای مزمن با روند درمانی سخت احتمالا با نور درمانی آسان تر است.
«راجش خانا» سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آریزونا، عنوان می کند: «ویژگی تسکین دهنده درد از طریق نور LED سبز اثبات شده است اما هنوز میزان دوام تاثیر آن مشخص نیست.»
در این مطالعه جدید، محققان گروه کوچکی از افراد مبتلا به فیبرومیالژیا (نوعی بیماری روماتیسم) را تحت درمان با نور سبز LED قرار دادند. شرکت کنندگان در یک اتاق تاریک که تنها نور سبز LED در آن می تابید هر شب به مدت چند ساعت به مدت ۱۰ هفته نشستند. نتایج نشان داد علائم بیماری این افراد تاحدودی تسکین یافته بود.
استفاده از نوردرمانی برای تسکین برخی دیگر از مشکلات سلامت نیز مفید است که در ادامه اشاره می شود.

تستوسترون پایین

محققان دانشگاه سینا ایتالیا در سپتامبر ۲۰۱۶ تاثیر نوردرمانی را بر مردان بررسی کردند. در این مطالعه، این افراد در معرض نوری شبیه به نورخورشید قرار گرفتند. نتایج نشان داد در گروه تحت نوردرمانی، میزان تستوسترون بیشتری در خون وجود داشت.

 

اختلال خلقی فصلی

نوردرمانی شیوه ای برای درمان اختلال خلقی فصلی (SAD) است که معمولا در پاییز و زمستان روی می دهد. نور روشن شبه خورشید می تواند موجب تسکین اضطراب این اختلال شود.

 

افسردگی

در مطالعه سال ۲۰۱۵ محققان دریافتند دو ماه نوردرمانی بیش از مصرف داروی پروزاک موجب بهبود افسردگی می شود.
منبع:خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

Age-of-IBD

بیماری التهابی روده از چه سنی شروع می‌شود؟

بیماری التهابی روده (IBD) گروهی از بیماری‌های مزمن روده است که با التهاب مداوم دستگاه گوارش مشخص می‌شود. این بیماری می‌تواند در هر سنی بروز کند اما تحقیقات نشان می‌دهد که بیشترین موارد ابتلا در رده حساس ۱۵ تا ۲۹ سالگی، یعنی اوایل بزرگسالی، تشخیص داده می‌شود. اگرچه علت دقیق IBD هنوز ناشناخته است، اما محققان بر این باورند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *