دانشمندان کره جنوبی موفق به کشف پروتئین عامل سرطان ریه شدند

دانشمندان کره جنوبی موفق به کشف پروتئین عامل سرطان ریه شدند

گروهی از دانشمندان علم پزشکی کره جنوبی روز چهارشنبه موفق شدند پروتئین جدیدی را به عنوان عامل اصلی سرطان ریه کشف کنند.
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد وزارت علوم، فناوری های ارتباطات اینترنتی و برنامه ریزی های آینده در بیانیه ای اعلام کرد که این دسته از دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه اولسان به سرپرستی «لی چاونگ هاون» با کشف پروتئین جدیدی که بر آن «یو اس ایی-1» نام نهادند، اعلام کرد که این پروتئین همواره در تحلیل های ژنتیکی سرطان ریه وجود دارد.
این گروه اعلام کرد که می تواند از این پروتئین برای توسعه مجموعه ای از داروها برای درمان سرطان ریه استفاده کند.
براساس این گزارش، سالانه بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل عدم شناسایی عامل اصلی سرطان ریه، جان خود را بر اثر ابتلا به این سرطان از دست می دهند.
وزارت علوم، فناوری های ارتباطات اینترنتی و برنامه های آینده کره جنوبی که خود پشتیبانی مالی این تحقیق را به عهده داشت، نتیجه این تحقیق را در نشریه موسسه ملی سرطان شناسی منتشر کرد.
سرطان ریه شایع‌ترین سرطان در هر دو جنس زن و مرد در سراسر جهان است و بیش از ۸۰ درصد بیماران مبتلا به این سرطان در فاصله پنج سال از زمان تشخیص بیماری، جان خود را از دست می‌دهند.
اشکال مختلفی از سرطان ریه با توجه به سلولی که دچار سرطان شده است، وجود دارد که هر کدام نشانه‌ها و عوارض خاص خود را دارند.
منبع :ایرنا

همچنین ببینید

تولید واکسن آلرژی به بادام زمینی

واکسن آلرژی به بادام زمینی واکسن آلرژی به بادام زمینی تولیدشده توسط محققان دانشگاه ساوت استرالیا در آزمایشات لابراتواری برای نمونه های خونی انسان و موش ها موثر بوده است. این واکسن با بازنویسی واکنش بدن به مواد آلرژی زا بادام زمینی موجب حذف واکنش های غیرآلرژیک می شود. واکنش های آلرژیک به مواد آلرژی زا بادام زمینی شامل حالت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *