خطرات مصرف مکمل های «کاملا گیاهی» را جدی بگیرید

خطرات مصرف مکمل های «کاملا گیاهی» را جدی بگیرید

بسیاری از مکمل های گیاهی حاوی ترکیبات دارویی هستند که می توانند موجب بروز مشکلات جدی برای سلامت شوند.
تیمی از محققان دانشگاه بلفاست و دانشگاه کینگستون لندن دریافته اند مکمل های موجود برای درمان چاقی و مشکلات جنسی که دارای برچسب «کاملا گیاهی» هستند، غالبا دارای مواد دارویی خطرناکی هستند که بر روی برچسب آنها درج نشده است.
به گفته این محققان، بررسی های جهانی نشان می دهد این محصولات عمدتاً داروهای بدون مجوز هستند و بسیاری از افراد بدون توجه به احتمال اختلال آنها با سایر داروها، مصرف می کنند. درحالیکه این داروهای گیاهی و مکمل های تبلیغ شده بسیار خطرناک بوده و دارای عوارض منفی جدی ای هستند.
طبق بررسی های انجام شده عمدتاً داروهای لاغری حاوی Sibutramine هستند که ریسک بروز حملات قلبی و سکته ها را افزایش می دهد.
داروهای برطرف کننده مشکلات جنسی هم حاوی ترکیباتی نظیر Tadalfil و sulfoaildenafil هستند که در تداخل با داروهای حاوی نیترات به شکل قابل توجهی موجب کاهش فشارخون شده و مشکلات جدی را به بارمی آورند..
منبع:خبر گزاری مهر

همچنین ببینید

diabetes

افراد دیابتی از این نوشیدنی های فوق العاده استفاده کنند

به گزارش صد آنلاین ، نتایج تحقیقات محققان نشان داد مصرف سایر نوشیدنی‌ها به ویژه قهوه، چای، شیر کم چرب و آب در کاهش احتمال مرگ زودرس مؤثر هستند. این یافته‌ها به نقش بالقوه نوشیدنی‌های سالم برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اشاره دارد. دکتر «چی سان»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه هاروارد، گفت: «نوشیدنی‌ها می‌توانند منبع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *