285

حذف گوشت قرمز از برنامه غذایی خوب است یا بد؟

285

اگر شما هم از جزو آن دسته از افرادی هستید که نمیدانید گوشت قرمز خوب است یا نه و با حذف آن در بدن چه میشود این مطلب را از دست ندهید.
به گزارش آکاایران: کارشناسان در پاسخ به این پرسش که خودداری از خوردن مواد گوشتی چه واکنشی در بدن به دنبال دارد، موارد زیر را مطرح می کنند:

خودداری از خوردن گوشت قرمز

1- کاهش وزن:

گروهی از محققان دانشکده پزشکی جرج واشنگتن در آمریکا به بررسی این موضوع پرداختند که وقتی فرد از رژیم گوشتخواری به گیاهخواری روی آورد چه میزان وزن کم می کند. در این بررسی مشخص شد افرادی که مواد گوشتی را از رژیم غذایی شان حذف کنند فاقد آنکه توجهی به کالری دریافتی یا افزایش فعالیت بدنی دارا باشند به طور متوسط 10 پوند وزن کم می کنند.

2- تغییر باکتری های روده:

نوع خوراکی مصرفی افراد با سیستم گوارشی و دیگر بخش های بدن مرتبط است. در مطالعه ای که سال 2014 انجام گرفت. تفاوت بین ترکیب باکتری های روده در افراد گیاهخوار و گوشتخوار مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد افراد گیاهخواری که از مصرف هر گونه مواد گوشتی خودداری می کنند دارای گونه های دفاعی باکتری های روده هستند.

3- محروم شدن بدن از دریافت برخی مواد مغذی:

یک رژیم غذایی گیاهی متعادل می تواند مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کند هر چند در این شرایط دریافت آهن، ویتامین D و ویتامین B12 سخت تر انجام می شود.

4- کاهش خطر ابتلا به سرطان:

در گزارش نوین سازمان جهانی بهداشت(WHO) گوشت فرآوری شده به عنوان مواد سرطان زا معرفی شده است. گوشت قرمز در گروه خوراکی هایی قرار گرفته که احتمالا دارای مواد سرطان زا هستند. کارشناسان معتقدند:تنها مصرف 50 گرم گوشت فرآوری شده خطر ابتلا به سرطان روده را تا 18 درصد افزایش می دهد.

5- کاهش خطر ابتلا به بیماری های قبلی:

محققان به تازگی دریافته اند گوشت قرمز با بروز بیماری های قلبی مرتبط است. همچنین مطالعات نشان می دهد وجود ماده مغذی “کارنیتین” در مواد غذایی واکنش های میکروب روده را به دنبال دارد که به بروز بیماری های قلبی کمک می کند. به گفته محققان، بررسی اطلاعات جمع آوری شده از وجود ارتباط بین گوشت قرمز، هضم کارنیتین و ابتلا به بیماری های قلبی حکایت دارد.

منبع : آکاایران

همچنین ببینید

Beetroot-Juice

قلبی سالم با نوشیدن آب چغندر در دوران یائسگی

بعد از یائسگی، خطر بیماری قلبی در خانم ها افزایش پیدا می کنه چون بدنشون دیگه به طور طبیعی مواد لازم برای سلامت رگ های خونی رو تولید نمی کنه. حالا یه تحقیق جدید نشون داده که مصرف روزانه آب چغندر می تونه به سلامت رگ های قلبی خانم های بعد از یائسگی کمک کنه. آب چغندر باعث تولید اکسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *