جستجو برای دستیابی به شیوه جدید درمان پارکینسون

جستجو برای دستیابی به شیوه جدید درمان پارکینسون

محققان سوئدی در جستجو برای دستیابی به شیوه های جدید درمان بیماری پارکینسون به پیشرفت های قابل توجهی دست یافتند.
 محققان موسسه کارلولینسکا سوئد توانستند با دستکاری تجلی ژن سلول های غیرعصبی در مغز، نورون های جدید دوپامین را تولید کنند. این مطالعه هم بر سلول های انسان و هم موش انجام شده است.
دانشمندان توانستند با برنامه ریزی مجدد در مغز، علائم حرکتی در موش های مبتلا به بیماری پارکینسون را بازگردانده و عملکرد سلولی و واکنش ها را در سلول های مغز انسان در لابراتوار بازتولید کنند.
مبنای اصلی این کشف مبتنی بر تبدیل سلول های مغز به زیرمجموعه سلول های عصبی موسوم به نورون های دوپامین است.
نورون های دوپامین در افراد مبتلا به پارکینسون، نابود شده و می میرند. تیم تحقیق نشان داد که آنها می توانند سلول های غیرعصبی موسوم به «سلول های گلیال» موجود در مغز موش ها را به نورون های دوپامین جدید تبدیل کرده و نورون های جدیدی ایجاد نمایند.
محققان این آزمایشات را بر روی سلول های انسانی در محیط آزمایشگاه هم انجام دادند و توانستند آنها را به نورون های دوپامین عملکردی تبدیل نمایند و بدین ترتیب احتمال درمان بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون افزایش می یابد.

همچنین ببینید

food-and-mental-health

تحقیقات جدید، بهترین نوع رژیم غذایی برای سلامت مغز را مشخص می‌کند!

یک مطالعه جدید نشان داد که رژیم غذایی ممکن است بر سلامت روان تأثیر بگذارد. پژوهشگران افراد شرکت کننده را بر اساس رژیم غذایی به چهار گروه تقسیم کردند: کم نشاسته، گیاهخواری، پر پروتئین و کم فیبر، و متعادل. طبق نتایج این مطالعه، افرادی که رژیم غذایی متعادل داشتند در مقایسه با سایر گروه‌ها از سلامت روان و عملکرد شناختی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *