جراحی راهکار مناسبی برای اکثر کمردردها نیست

جراحی راهکار مناسبی برای اکثر کمردردها نیست

به گفته یک متخصص طب ورزشی، پشت درد و کمردرد مشکلی شایع است اما در اکثر موارد بدون عمل جراحی قابل درمان است.
بالغ بر ۸۰ درصد افراد در طول زندگی دچار کمردرد می شوند که بیش از ۳ روز بطول می انجامد.
به گفته دکتر گریگوری بیلی، متخصص طب فیزیکی از پنسیوانیا، اولین گام در درمان پشت درد تشخیص درست آن است.
وی در ادامه عنوان می کند: «آگاهی پزشک از سابقه بیماری و محل دقیق درد و انجام تست فیزیکی می تواند به تشخیص علت درد کمک کند. در مواقعی هم اسکن MRI کمک می کند اما محدودیت هایی دارد.»
به گفته بیلی، «از آنجائیکه قسمت پشت بدن با افزایش سن تغییر می کند، MRI بسیاری از افراد مسن آسیب های متعددی را نشان می دهد اما آسیب مشخص شده در تصویر ممکن است علت فعلی درد نباشد.»
در مورد اکثر کمردردها، درمان شامل استفاده از مسکن های نظیر ایبوپروفن، یا بکارگیری یخ برای توقف اسپاسم و گرما برای تسکین درد است.
ادامه فعالیت های روزمره عادی هم تا حدامکان مهم است. سپری کردن زمان بیشتر در رختخواب می تواند منجر به سفت شدگی ستون فقرات و عضلات شود.
در صورت عدم تاثیر این راهکارها، سایر گزینه های درمانی غیرعمل جراحی عبارتند از: ورزش درمانی و ورزش تحت نظارت؛ داروهای تجویزی نظیر ضدالتهاب ها، ریلکس کننده های عضلانی، استروئیدهای خوراکی و تسکین دهنده های درد موضعی، و استروئیدهای تزریقی در محیط اطراف ستون فقرات.
منبع:خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

squats

با این تکنیک های ورزشی، زانوهایتان را تقویت کنید

زانو بزرگ‌ترین مفصل بدن است که استخوان‌های ساق پا و ران را به هم متصل می‌کند. این عضو بدن شامل غضروف، ماهیچه‌ها، رباط‌ها، و عصب‌هایی است که همگی در سلامت و حرکت مفصل نقش دارند. برخی افراد ممکن است در سن بالاتر دچار مشکلات زانو شوند و برخی ورزشکاران یا افراد مبتلا به آرتروز نیز دچار مشکلات مربوط به زانو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *