تکنیک جدید مقاوم کردن سلول ها در برابر ویروس ایدز

تکنیک جدید مقاوم کردن سلول ها در برابر ویروس ایدز

تیمی از محققان موفق به دستیابی به تکنیکی شده اند که سلول ها را در برابر ویروس مقاوم می کند.
 تیمی از محققان موسسه تحقیقاتی اسکریپس کالیفرنیا به شیوه ای برای محدود کردن آنتی بادی های مقابله کننده با HIV در سلول های ایمنی دست یافتند که موجب ایجاد جمعیتی از سلول های مقاوم در برابر ویروس ها می شود.
آزمایشات این محققان در شرایط آزمایشگاهی نشان داد که این سلول های مقاوم می توانند به سرعت جایگزین سلول های بیمار شوند و احتمالا بیماری در فرد مبتلا به HIV درمان شود.
جیا زی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دریافتیم این حفاظت بلندمدت است. هدف نهایی ما کنترل HIV در بیماران مبتلا به ایدز بدون نیاز به سایر شیوه های درمانی است.»
این تکنیک جدید دستاورد بزرگی نسبت به درمان های است که در آن آنتی بادی ها آزادانه در جریان خون با غلظت نسبتاً پایین رها شده اند. در مطالعه جدید این آنتی بادی ها مانع از دسترسی HIV به گیرنده اصلی سلول و در نهایت گسترش عفونت می شود.

منبع:خبرگزاری مهر 

همچنین ببینید

آیا سالمندان با بالا رفتن سن زودتر از خواب بیدار می‌شوند؟

یک تصور کلیشه‌ای وجود دارد که می‌گوید نوجوانان تا لنگ ظهر می‌خوابند، اما افراد مسن‌تر صبح زود از خواب بیدار می‌شوند. به نظر می‌رسد در این کلیشه، حقیقتی وجود دارد که در واقع بخشی از روند طبیعی پیر شدن است. متخصصان توصیه می‌کنند که افراد هفت ساعت یا بیشتر در طول شب بخوابند. آنها همچنین می‌گویند ساعت معینی به خواب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *