تشخیص مقاوم شدن سرطان سینه نسبت به درمان با آزمایش خون

تشخیص مقاوم شدن سرطان سینه نسبت به درمان با آزمایش خون

تهران- ایرنا- محققان یک آزمایش جدید خون ابداع کرده اند که مقاوم شدن سرطان سینه را به درمان تشخیص می دهد؛ پزشکان از این آزمایش خون می توانند برای تعیین داروهای اثربخش استفاده کنند.
به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از نشریه دیلی میل، محققان انگلیسی نشان داده اند که آزمایش خون ابداعی آنها می تواند روند گسترش سرطان سینه را به اندازه چشمگیری کاهش دهد.
این آزمایش جدید زمانی را که شایع ترین شکل سرطان سینه به درمان های استاندارد پاسخ نمی دهد، تشخیص می دهد و به پزشکان کمک می کند تا دقیقا دارویی را که با آرایش ژنتیکی تومور بیمار مطابقت دارد برای درمان در مرحله بعد تجویز کنند.
با توجه به سرعت تحول تومورها و مقاوم شدن آنها در برابر داروها، توانایی و امکان تغییر سریع داروها برای درمان سرطان حیاتی است.
زمانی که اثربخشی یک داروی خاص متوقف می شود، پزشکان به تجویز شکل دیگری از دارو روی می آورند، اما پزشکان تنها زمانی متوجه این رویداد می شوند که یا با عود بیماری مواجه می شوند و یا تومور را با انجام یک نمونه برداری دردناک تجزیه و تحلیل کنند.
اما این آزمایش جدید به پزشکان اجازه می دهد که سریع تر عمل کنند و به محض مقاوم شدن سرطان در برابر تاثیر دارو، اطلاع یابند.
منبع:irna

همچنین ببینید

Avocado

مصرف آووکادو خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در زنان کاهش می‌دهد

مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد مصرف آووکادو در خانم‌ها ممکن است خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. این مطالعه ارتباط بین مصرف آووکادو و دیابت را در بزرگسالان بررسی کرده است. نتایج نشان می‌دهد زنانی که روزانه ۳۰ تا ۳۸ گرم آووکادو مصرف می‌کنند، در مقایسه با افراد که این کار را انجام نمی‌دهند، احتمال ابتلا به دیابت به طور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *