ترکیبی مناسب برای رفع آفتاب‌سوختگی

ترکیبی مناسب برای رفع آفتاب‌سوختگی

 یکی از راه‌های مفید برای از بین بردن قسمت‌های آفتاب‌سوخته پوست به یک ماده اسیدی نیاز داریم. بهترین ماده اسیدی که هم طبیعی است و هم به‌راحتی در دسترس قرار دارد، آب لیمو است.
 یکی از راه‌های مفید برای از بین بردن قسمت‌های آفتاب‌سوخته پوست به یک ماده اسیدی نیاز داریم. بهترین ماده اسیدی که هم طبیعی است و هم به‌راحتی در دسترس قرار دارد، آب لیمو است. برای این کار باید یک لیموی تازه را برداریم و آب آن را بگیریم، اما پوست ما هنوز نباید با آن تماس پیدا کند. اگر آب لیمو به‌تنهایی با پوست برخورد کند، هم پوست را می‌سوزاند و هم آن را تیره می‌کند.
در ادامه باید ۵ یا ۶ برابر آب لیمو، آب به آن اضافه کنیم. بعد هم این ترکیب را به‌خوبی مخلوط کنیم و در یک بطری شیشه‌ای قرار بدهیم. وقتی که این کار را انجام دادیم، باید یک پنبه آرایشی (cotton ball) برداریم و آن را به ترکیب آب لیمو آغشته کنیم. بعد این پنبه آرایشی را روی صورت، گردن، دست‌ها و همه قسمت‌های آفتاب‌سوخته بکشیم. این ترکیب اسیدی باید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست باقی بماند و بعد با استفاده از آب سرد شُسته شود.
حتی می‌توانیم تکه‌های یخ را به ترکیب آب لیمو و آب آغشته کنیم و بعد روی قسمت‌های آفتاب‌سوخته بدن بکشیم. تکرار این ترفند در چند روز متوالی،‌ آفتاب‌سوختگی را از بین می‌برد.
منبع:searchhomeremedy

همچنین ببینید

bariatric-surgery

جراحی چاقی و متابولیک برای کاهش وزن بهتر از داروهای جدید است!

تحقیقات جدید نشان می‌دهد عمل جراحی چاقی و متابولیک در مقایسه با دو نوع داروی جدید برای چاقی و همچنین تغییر سبک زندگی، منجر به کاهش وزن بیشتر و ماندگارتر می‌شود. بر اساس این مطالعه، افرادی که تحت عمل جراحی چاقی قرار می‌گیرند، کاهش وزن قابل توجهی را تجربه می‌کنند و این کاهش وزن در مقایسه با داروهای لاغری، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *