تاثیر ویروس «زیکا» بر قدرت باروری مردان

تاثیر ویروس «زیکا» بر قدرت باروری مردان

طبق گزارش محققان، ویروس زیکا به قدرت باروری موش های نر آسیب می رساند و برای تعیین تاثیر مشابه آن بر مردان نیاز به مطالعات انسانی است.
محققان دانشگاه واشنگتن دریافتند سه هفته بعد از آلوده شدن موش های نر به زیکا، میزان تستوسترون و تعداد اسپرم های شان کاهش یافت و از اینرو احتمال بارداری موش های ماده نیز کمتر شد.
دکتر مایکل دایموند، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «درحالیکه مطالعه ما بر روی موش ها بود، اما بیانگر این مطلب است که مردان نیز ممکن است بعد از آلوده شدن به عفونت زیکا، با کاهش سطح تستوسترون و تعداد کمتر اسپرم مواجه شوند و بر قدرت باروری شان تاثیر گذاشته شود.»
اکثر مطالعات قبلی در مورد ویروس زیکا متمرکز بر نحوه تاثیر این ویروس بر زنان باردار و ارتباط آن با نقایص شدید به هنگام تولد بوده است.
به گفته دایموند، «ما این مطالعه را انجام دادیم تا به پیامدهای عفونت ناشی از ویروس زیکا بر مردان پی ببریم.»
به گفته این تیم تحقیق، تا به امروز گزارشی مبنی بر ناباروری مردان بعد از آلوده شدن به ویروس زیکا گزارش نشده است اما تشخیص مشکلات باروری ممکن است سال ها بطول انجامد.
منبع :خبر گزاری مهر

همچنین ببینید

LGBT

بیش از ۲۵ درصد از افراد LGBTQ+ به دلیل ترس از تبعیض، از معاینات پزشکی خودداری می‌کنند

بسیاری از افراد LGBTQ+ به دلیل نگرانی از تبعیض یا عدم احساس راحتی در صحبت با پزشک، از مراجعه به مراکز درمانی و انجام چکاپ‌های بهداشتی اجتناب می‌کنند. آمار نگران‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد بیش از ۲۵ درصد از این افراد در سال گذشته هیچ غربالگری سلامتی انجام نداده‌اند. دکتر گاسویک، متخصص محترم در بیمارستان کرایست، بر اهمیت ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *