820

تاثیر فیلم های مبتذل در زندگی زناشویی

820

شوهرم به تماشای فیلم های مبتذل علاقه دارد

از نظر علم و تجربه ثابت شده است که یکی از عوامل اصلی و ناخودآگاه تحریک و ترشح غدد و هورمونهای جنسی، نگاه است. نگاه به نامحرم هر چند اگر بدون قصد تلذّذ باشد عمل طبیعی و غریزی خود را انجام می دهد و زمینه تحریک شهوت انسان را در زمان نگاه یا بعد از آن ایجاد می کند. تحریک غریزه جنسی به گونه نامشروع نیز آثار شوم و نکبت بار فراوانی بر ابعاد مختلف انسان و جامعه بشری ایجاد می نماید.

حدود10 سال است ازدواج کرده ام. شوهرم به فیلم های مبتذل علاقه دارد؛ گاهی متوجه می شوم در گوشی تلفن همراهش یواشکی آن ها را نگاه می کند. چندین بار به او گفته ام ولی انکار می کند. نمی دانم چه کار کنم که از این چیزها دست بردارد. پسری شش ساله هم دارم. لطفا راهنمایی ام کنید.
شما همسرتان را در حال مشاهده فیلم های مبتذل دیده اید و کاملا قابل درک است که فکرتان درگیر شود و فکرهای ناخوشایندی در این باره به ذهنتان برسد. تماشای فیلم های مبتذل می تواند به تخریب بنیان خانواده منجر شود. این رفتار به صورت ظریفی احترام و ارزشی را که بین زوج ها وجود دارد از بین می برد و به بی علاقگی به رابطه زناشویی، نارضایتی، یأس و ناامیدی منجر می شود. گاهی متاسفانه مشاهده تصاویر مبتذل صرفا کنجکاوی ساده ای است که بعد از کاهش حس کنجکاوی، این رفتار متوقف می شود. هرچند این احتمال وجود دارد که این کنجکاوی شکل عادت به خود بگیرد و فرد این رفتار را به تجربه لذت طبیعی رابطه زناشویی ترجیح دهد که در این مرحله، رفتار فرد نابه هنجار تری محسوب می شود.

چگونه پیامدهای وحشتناک فیلم های مبتذل را از رابطه زناشویی مان دور کنیم

زود قضاوت نکنید

هرچند تماشای تصاویر مبتذل به هر اندازه ای اشتباه است اما با مشاهده همسرتان در حال تماشای چند فیلم یا تصویر مبتذل درباره او زود قضاوت نکنید و به او برچسب نزنید. سعی کنید شرایط همسرتان را بیشتر بررسی کنید. شما زمانی می توانید مشکل همسرتان را برجسته کنیدکه متوجه شوید وابستگی شدیدی به تماشای فیلم های مبتذل پیدا کرده به صورتی که شدت آن در حدی است که زمان کمتری را با شما و فرزندتان می گذراند، در کارش اختلال ایجاد شده، از برقراری رابطه جنسی با شما امتناع می کند یا دفعات آن نسبت به گذشته کاهش شدیدی یافته است یا درخواست های ناموجهی از شما دارد که با رابطه جنسی طبیعی مغایرت دارد. این موارد می تواند به شما درباره تشخیص شدت مشکل همسرتان کمک و نیاز به مداخله و بررسی بیشتر را مشخص کند.

احساس های مختلف خود را بیان کنید

سعی کنید ماورای احساس عصبانیت یا خشم خود را ببینید و احساس های مختلف خود را به جای این که صدایتان را بالا ببرید و سرزنش یا تهدید کنید، درباره رفتار همسرتان بیان کنید. برای مثال «وقتی می بینم داری فیلم مبتذل نگاه می کنی احساس می کنم داری منو نادیده می گیری و احساس یأس و ناامیدی می کنم».

تغییر مد نظر خود را مشخص کنید

به صورت روشن و شفاف به همسرتان بگویید می خواهید چه کاری را انجام دهد. برای اجتناب از سرزنش، سعی کنید خواسته خود را به صورت رفتاری بیان و فقط واقعیت های رفتار همسرتان را توصیف کنید. برای مثال «از تو می خوام به جای این که فیلم مبتذل نگاه کنی وقتتو با من بگذرونی».

پیامد های رفتار همسرتان را توصیف کنید

فواید تغییر رفتار همسرتان را بیان کنید. این تغییر می تواند از جنبه های مختلف عاطفی، سلامتی و … برای شما فوایدی در بر داشته باشد. برای مثال «اگر به جای تماشای فیلم های مبتذل به من توجه بیشتری کنی، در این حالت به تو بیشتر احساس نزدیکی و صمیمیت می کنم. در غیر این صورت، ممکن است فاصله بین ما بیشتر و رابطه مون سردتر بشه».

رابطه خود با همسرتان را تقویت کنید

اگرچه تماشای فیلم های مبتذل می تواند به سردی روابط زناشویی و کمرنگ شدن عاطفه مثبت بین زوج ها منجر شود؛ اما ممکن است یکی از دلایل تماشای این فیلم ها سردی روابط بین زوج ها باشد؛ بنابراین در صورتی که احساس می کنید همسر یا خودتان به رابطه نیاز دارید، گاهی لازم است شما پیشقدم شوید.

منبع:نمناک

همچنین ببینید

LGBT

بیش از ۲۵ درصد از افراد LGBTQ+ به دلیل ترس از تبعیض، از معاینات پزشکی خودداری می‌کنند

بسیاری از افراد LGBTQ+ به دلیل نگرانی از تبعیض یا عدم احساس راحتی در صحبت با پزشک، از مراجعه به مراکز درمانی و انجام چکاپ‌های بهداشتی اجتناب می‌کنند. آمار نگران‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد بیش از ۲۵ درصد از این افراد در سال گذشته هیچ غربالگری سلامتی انجام نداده‌اند. دکتر گاسویک، متخصص محترم در بیمارستان کرایست، بر اهمیت ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *