Turmeric-and-indigestion

تاثیرات معجزه آسا یک ادویه بر مشکلات سوء هاضمه

تاثیرات زردچوبه بر مشکلات سوء هاضمه

به گفته سایت parsi.euronews.com محققان در طی انجام این تحقیق تاثیر داروی معروف «امپرازول»، زردچوبه و یا ترکیبی از هر دو را بر روی بیماران ارزیابی کردند. به طور کلی این دارو برای کنترل اسید معده و مشکلات مری مورد استفاده عموم قرار می‌گیرد.

دانشمندان در روز بیست و هشتم از دوره ۵۶ روزه روند درمانی، علائم بیماری شرکت‌ کنندگان در این پژوهش را بررسی کردند. آنها از آزمایش دریافتند که بین سه دسته از افرادی که داروی «امپرازول»، زردچوبه و ترکیبی از هر دو را مصرف کرده بودند از نظر بروز علائم تفاوتی دیده نمی‌شود.

به این ترتیب محققان به این نتیجه رسیدند که زردچوبه علاوه بر خواص ضد التهابی و آنتی‌ کسیدان بودنش می‌تواند گزینه‌ خوبی برای کنترل علائم سوءهاضمه افراد باشد.

به طور کلی استفاده از زردچوبه برای داروی مشکلات معده و ضدالتهاب در بین ساکنان جنوب شرقی آسیا رواج دارد. در حالی که در قاره آمریکا از این ادویه برای درمان آرتروز و سندرم روده تحریک‌ پذیر استفاده می‌شود.

همچنین پزشکان تاکید می‌کنند که بیماران برای مصرف زردچوبه باید با پزشک معالج خود مشورت کنند زیرا این امکان وجود دارد که داروهای مصرفی بیمار منجر به فعل و انفعالات نامناسبی با زردچوبه شود.

همچنین ببینید

Death-by-processed-food

افزایش خطر مرگ و میر با مصرف غذاهای فوق فرآوری شده

پژوهشی جدید نشان می‌دهد مصرف غذاهای فوق فرآوری‌شده ممکن است با افزایش خطر مرگ زودرس مرتبط باشد. این غذاها شامل انواع زیادی از مواد مانند نودل فوری، غذاهای آماده و سایر خوراکی‌های بسته‌بندی‌شده مثل چیپس یا کوکی هستند که به‌صورت صنعتی فرآوری شده‌اند و معمولا حاوی طعم‌دهنده‌ها، رنگ‌های مصنوعی، و مقدار زیادی نمک، چربی و قند هستند، در عین حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *