foot-bath

تاثیرات شگفت انگیز حمام پا در بهبود کیفیت خواب

بر اساس گزارش منتشر شده از سایت یورونیوز محققان به این نتیجه رسیدند که قرار دادن پاها برای دقایقی در آب گرم می‌تواند تاثیرات فوق العاده ای را قبل از رفتن به رختخواب در بهبود کیفیت خواب افراد بگذارد.

خیس کردن پاها یا اصطلاحا “ حمام پا ” یکی از سنت های دیرینه درمانی در شرق آسیا محسوب می‌شود.

در سال‌ های اخیر مطالعات زیادی درباره تاثیر خیس کردن پاها بر کیفیت خواب انجام شده است و دانشمندان می‌گویند این کار می‌تواند نتایج مثبتی را برای خواب افراد به همراه داشته باشد.

پیش از این تحقیق، یک مطالعه نشان داده بود که ۲۰ دقیقه خیس کردن پاها تأثیر مثبتی بر مشکل دیر به خواب رفتن و همچنین افزایش کل مدت خواب دارد.

محققان در این آزمایش از شرکت‌کنندگان خواسته بودند تا به مدت ۶ هفته، قبل از خواب پاهای خود را به مدت ۲۰ دقیقه در آب گرم (۴۱ تا ۴۲ درجه سانتیگراد) قرار دهند. بعد از انجام این تحقیق متوجه شدند حمام پا با بهبود کیفیت خواب رابطه مستقیم دارد.

 

همچنین ببینید

Iron-deficiency

مراقب باشید تا این اشتباهات باعث فقر آهن نشود!

زنان در سنین باروری بیشتر در معرض کم خونی ناشی از فقر آهن هستند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده اعلام کرده که باید روزانه ۱۸ میلی‌گرم آهن به بدن زنان ۱۹ تا ۵۰ سال برسد. این میزان در زنان باردار ۲۷ میلی‌گرم و در مردان بزرگسال ۸ میلی‌گرم است. بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *