بیماران دیابتی هر ۶ ماه یک بار باید تحت معاینه چشم پزشکی قرار گیرند

بیماران دیابتی هر 6 ماه یک بار باید تحت معاینه چشم پزشکی قرار گیرند

رئیس جامعه اپتومتری ایران گفت: بیماران مبتلا به دیابت که بیش از پنج سال از بیماری آنها می گذرد، باید هر 6 ماه یک بار تحت معاینات چشم پزشکی قرار گیرند.
محمدرضا محمد علیها در آستانه برگزاری سمینار پاراکلینیک در اپتومتری اظهار کرد: افراد مبتلا به دیابت که دچار خونریزی و پارگی شبکیه شده اند، باید بررسی های چشم پزشکی به صورت پیوسته انجام شود زیرا سهل انگاری در این زمینه می تواند موجب بروز نابینایی شود.
رئیس جامعه اپتومتری با بیان اینکه یک پنجم جمعیت بالای 40 سال کشور از دیابت رنج می برند، افزود: با توجه به افزایش چاقی و کم تحرکی در کشور زمینه بروز دیابت روز به روز افزایش می یابد که این رویه تهدیدی برای سلامتی بینایی جامعه است.
وی با اشاره به اینکه بخشی از فعالیت اپتومتریست ها در حوزه پاراکلینیک است و تنها به تجویز یا ساخت عینک محدود نمی شود، گفت: بررسی میدان بینایی و وضعیت سلامت شبکیه، بروز یا افزایش زمینه آب مروارید و ارتباط بیماری های چشمی با سایر بیماری های سیستمی از جمله وظایف اپتومتریست ها است.
همایش پاراکلینیک در اپتومتری با هدف تشخیص به موقع بیماران و ارجاع به چشم پزشک پنجشنبه هفتم بهمن ماه در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.
منبع:ایرنا

همچنین ببینید

blurred-vision

از “تاری دید” ساده رد نشوید!

به گزارش مشرق، تاری ناگهانی دید ممکن است هشداری درمورد مشکلی جدی در سلامتی باشد. مداخله درمانی به‌موقع می‌تواند بهترین نتیجه را داشته باشد. علائم هشداردهنده زیر نشان می‌دهند باید تاری دید را جدی بگیرید؛ بنابراین اگر هر یک از این علائم را دارید زودتر به اورژانس مراجعه کنید: . تغییر بی‌دلیل و ناگهانی در بینایی (مثلاً تاری دید) . درد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *