403

بیش از ۸۰۰ تست تشخیص بیماری در ایران قابل انجام است

403

عضو هیات مدیره انجمن دکتری علوم آزمایشگاهی اذعان داشت: امروزه بیش از ۸۰۰ تست در کشور برای تشخیص بیماری ها قابل انجام است.

به گزارش خبرگزاری سلامت، دکتر سید حسن هاشمی مدنی، عضو هیات مدیره انجمن دکتری علوم آزمایشگاهی، در گفتگو با شبکه رادیویی سلامت اذعان داشت: در ۷۰ درصد موارد، تشخیص بیماری ها توسط متخصصین آزمایشگاه های بالینی صورت می گیرد.
هاشمی مدنی یادآور شد: تا پیش از آعاز به کار آزمایشگاه های تشخیص طبی، پزشک بر اساس تجربیات خود نسبت به درمان اقدام می کرد؛ در حالی که امروزه بیش از ۸۰۰ تست در کشور برای تشخیص بیماری ها قابل انجام است.
وی با اشاره به این که اخذ مجوز تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی برای مسولین فنی آزمایشگاهی ممکن است، افزود: طبق قانون، اساتید دانشگاهی فعال در حوزه آموزش و پژوهش در صورت اخذ شماره نظام پزشکی می توانند در حوزه مرتبط با رشته خود در آزمایشگاه ها فعالیت داشته باشند.

منبع:خبرگزاری سلامت

همچنین ببینید

تولید واکسن آلرژی به بادام زمینی

واکسن آلرژی به بادام زمینی واکسن آلرژی به بادام زمینی تولیدشده توسط محققان دانشگاه ساوت استرالیا در آزمایشات لابراتواری برای نمونه های خونی انسان و موش ها موثر بوده است. این واکسن با بازنویسی واکنش بدن به مواد آلرژی زا بادام زمینی موجب حذف واکنش های غیرآلرژیک می شود. واکنش های آلرژیک به مواد آلرژی زا بادام زمینی شامل حالت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *