Lack-of-sleep-and-heart-risk

بی‌خوابی و کمبود خواب، خطر بیماری قلبی را در زنان افزایش می‌دهد

مطالعه جدیدی نشان می دهد که کمبود خواب طولانی مدت در زنان با خطر ابتلا به بیماری قلبی در ارتباط است. زنانی که به طور مداوم دچار بی خوابی بودند یا کمتر از ۵ ساعت در شب می خوابیدند، حتی با وجود داشتن عوامل خطر دیگر، ۷۵ درصد بیشتر در معرض بیماری قلبی قرار داشتند. این مطالعه نشان می دهد که عادات خوابی که در سنین میانسالی شکل می گیرد، تاثیر بسزایی روی سلامت قلب در آینده دارد.

محققان در این مطالعه که در مجله Circulation منتشر شده، به بررسی عادات خواب و وضعیت سلامتی نزدیک به ۳۰۰۰ زن ۴۲ تا ۵۲ ساله پرداختند. شرکت کنندگان در این مطالعه زنانی بودند که هنوز یائسه نشده بودند و از داروهای هورمونی استفاده نمی کردند.

طبق گفته محققان، یک چهارم از زنان مورد مطالعه به طور مرتب علائم بی خوابی را تجربه می کردند، مشکلاتی مانند به خواب رفتن سخت، بیدار شدن در طول شب یا زودتر از موعد بیدار شدن. همچنین، ۱۴ درصد از شرکت کنندگان کمبود خواب داشتند یعنی به طور مرتب کمتر از ۵ ساعت در شب می خوابیدند.

یافته های کلیدی این مطالعه عبارتند از:

  • زنانی که به طور مداوم علائم بی خوابی را داشتند، در آینده بیشتر در معرض بیماری های قلبی عروقی قرار داشتند.
  • زنانی که به طور مرتب کمتر از ۵ ساعت در شب می خوابیدند، کمی بیشتر در معرض بیماری قلبی بودند.
  • زنانی که هم به طور مداوم علائم بی خوابی داشتند و هم کمتر از ۵ ساعت می خوابیدند، حتی با در نظر گرفتن سایر عوامل خطر، ۷۵ درصد بیشتر در معرض بیماری قلبی قرار داشتند.

این مطالعه اهمیت خواب با کیفیت را برای سلامت قلب زنان، به ویژه در سنین میانسالی، برجسته می کند.

بیشتر بخوانید ” با داشتن خواب منظم احتمال مرگ و میر را کاهش دهید
منبع: HEALTHLINE

همچنین ببینید

داشتن خواب خوب شبانه خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد!

این مطالعه نشان می‌دهد خواب با کیفیت بالا در بزرگسالان مسن، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد. پژوهشگران الگوهای خواب افراد را در دو مقطع زمانی با فاصله چند ساله بررسی کردند. آن‌ها دریافتند افرادی که در هر دو دوره خواب با کیفیت داشتند، پایین‌ترین خطر ابتلا به بیماری قلبی را داشتند. خواب با کیفیت در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *