بهبود کیفیت تنفسی محل کار با گیاهان آپارتمانی

بهبود کیفیت تنفسی محل کار با گیاهان آپارتمانی

وجود گیاهان آپارتمانی در محل کار موجب دور ماندن هوای بد از ریه ها می شود.
محققان توصیه می کنند اگر قرار است ساعات طولانی را در محل کار سپری کنید باید تا حدامکان آن را تبدیل به محیطی سالم نمایید. بدین منظور چند گیاه آپارتمانی در اتاق کارتان قرار دهید.
جودی هلمر، کارشناس باغبانی، در این باره می گوید: «مبلمان، اثاثیه یا لوازم داخلی، مصالح ساختمانی و محصولات پاک کننده مورد استفاده در اتاق کار می توانند آلاینده های داخلی را در فضای اتاق منتشر کنند.»
وی در ادامه می افزاید: «کیفیت هوای داخل اتاق تحت تاثیر آلاینده های بیرونی نظیر گرده ها، باکتری ها و کپک های قارچی است. ممکن است هوای داخلی اتاق به دلیل عدم وجود تهویه مناسب، بخصوص اگر در یک ساختمان قدیمی باشد، بد باشد.»
به گفته هلمر، گیاهان خانگی و خاک گلدان شان می توانند به عنوان یک فیلتر طبیعی هوا عمل کرده و اکسیژن بیشتری در اتاق کارتان ایجاد کنند.
حتی نتایج یک تحقیق نشان داده است وجود گیاهان آپارتمانی موجب کاهش ابتلا به بیماری های نظیر سرماخوردگی و گلودرد و همچنین استرس شده و میزان بهره وری کاری را افزایش می دهد.
اما به گفته کارشناسان برخی گیاهان بهترین کارآیی را در تهویه هوا دارند که مهم ترین آنها عبارتند از گل چمچه‌ای یا برگ‌قاشقی (Peace Lily)، گیاه عنکبوتی یا گندمی (Spider plant)، گربرا دیزی (Gerbera Daisy)، پوتوس طلایی (Golden pothos) و نخل پروانه (Areca palm).
منبع:خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

diabetes

افراد دیابتی از این نوشیدنی های فوق العاده استفاده کنند

به گزارش صد آنلاین ، نتایج تحقیقات محققان نشان داد مصرف سایر نوشیدنی‌ها به ویژه قهوه، چای، شیر کم چرب و آب در کاهش احتمال مرگ زودرس مؤثر هستند. این یافته‌ها به نقش بالقوه نوشیدنی‌های سالم برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اشاره دارد. دکتر «چی سان»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه هاروارد، گفت: «نوشیدنی‌ها می‌توانند منبع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *