Increase-body-metabolism

با این ویتامین ها به سوخت و ساز بدنتان کمک کنید

یک متخصص طب ایرانی درباره ویتامین‌های مهمی که در سوخت و ساز بدن موثرند توضیحاتی ارائه داد.

حسن اکبری متخصص طب ایرانی با اشاره به تامین انرژی با استفاده از غذا گفت: سلول‌ها محور سلامتی و بدن هستند. برای مثال موتور‌های بنزینی که شباهت زیادی به سلول بدن دارند، هوا و بنزین که وارد موتور شده، احتراق ایجاد و موتور شروع به گرم شدن می‌شود به همین شکل غذا در سلول‌های بدن ما ماده سوختنی  هستند.

او افزود: بدن برای اینکه غذایی با طبع و سازگار با خود  را تبدیل به انرژی کند، فشار کمتری به بدن وارد و از پیری زود رس جلوگیری می‌شود.

اکبری ادامه داد: اصلی‌ترین قسمت تولید انرژی در بدن کبد است، زیرا غذا‌هایی که وارد بدن می‌شود جذب کبد شده که دارای ۳ نوع قند، چربی و پروتئین هستند. مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، پتاسیم و ویتامین‌های محلول در آب و محلول در چربی، ویتامین‌های مهمی هستند که در سوخت و ساز بدن کمک می‌کنند و تبدیل به انرژی می‌شوند.

این متخصص طب ایرانی بیان کرد: برای داشتن ذهن قوی باید شب‌ها به موقع خوابید، زیرا بدن دارای ساعت بیولوژیک است و به گفته دانشمندان اگر افراد از ساعت ۹ الی ۱۲ در خواب شبانه باشند معادل ۱۰ ساعت بهروری به همراه دارد و با این وجود دیر‌تر دچار فراموشی می‌شوند.

همچنین ببینید

چرا گوشت گیاهی سالم تر از گوشت حیوانی است؟

تحقیقات جدید نشان می‌دهند که بر خلاف برخی باورها، فراورده‌های گیاهی جایگزین گوشت می‌توانند برای قلب مفید باشند. این محصولات در مقایسه با گوشت قرمز، چربی اشباع‌شده کمتری داشته و فیبر بیشتری دارند که این عوامل به سلامت قلب کمک می‌کنند. با این حال، توجه به مواد تشکیل‌دهنده این فرآورده‌ها ضروری است. زیرا مصرف زیاد سدیم، قند و چربی‌های ناسالم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *