کلینیک مجازی من

می‌توانید از طریق شماره ۰۹۳۳۲۷۲۱۷۱۱ در تلگرام یا واتساپ با ما در ارتباط باشید.


26 فوریه, 2019 بدون دیدگاه

باکتری های کاهو و روش شستن کاهو

اخبار عمومی

نگران باکتری های کاهو نباشید

“به عقیده دانشمندان باکتری شناس، خطرناک ترین باکتری در برگ های کاهو زندگی می کند . و این باکتری ها دربسته بندی هایی که روی آن عبارت “محصول آماده خوردن است” هم دیده می شود.” و در نهایت می گوید برای از بین بردن این میکروب ها تابش اشعه رادیو اکتیو لازم است که اگر میزان آن هم از کنترل خارج شود برای مصرف کنندگان مضراتی به همراه دارد اما هیچ نام و نشانی از این باکتری موذی که به جان کاهو ها افتاده است، نمی دهد در حالی که پیشتر سازمان بهداشت جهانی فهرست خطرناک ترین باکتری ها را آورده و اشاره ای به این باکتری خطرناک نشده است.

این فهرست به سه دسته دارای اولویت حیاتی، بالا و متوسط تقسیم می‌شود. گروه اول می تواند باعث بروز عفونت‌های شدید و اغلب کشنده مانند عفونت های جریان خون و پنومونی (ذات الریه) شود.

نکته ای که خوانندگان و شنوندگان چنین اخباری باید به آن توجه داشته باشند این است که باکتری ها در همه جا از جمله برگ های کاهو هم ممکن است دیده شوند که مصرف کنندگان می توانند با شست وشوی صحیح آن ها با خیال آسوده آن را مصرف کنند.

روش صحیح شست وشوی کاهو

 

برگ‌های کاهو را از یکدیگر جدا کنید. هر برگ به راحتی از قسمت سر جدا می‌شود. هر برگی را که جدا کرده‌اید در داخل صافی بگذارید.

در ابتدا یک بار کاهو را برای رفع گل و لای و کاهش آلودگی از باکتری‌ها بشویید.

سپس یک فنجان سرکه سفید را با دو فنجان آب سرد در یک کاسه بزرگ ترکیب کنید. به گزارش تبیان اجازه دهید کاهو به مدت 10 دقیقه در محلول سرکه خیس بخورد و سپس به آرامی آن‌ها را به صافی منتقل کنید و با آب بشویید.

منبع:سیمرغ

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *