کلینیک مجازی من

می‌توانید از طریق شماره ۰۹۳۳۲۷۲۱۷۱۱ در تلگرام یا واتساپ با ما در ارتباط باشید.


16 اکتبر, 2019 بدون دیدگاه

اگر روزانه 20 دقیقه پاهای خود را بالا ببرید چه اتفاقی می افتد

اخبار ورزش و سلامتی

تغییراتی که می تواند در بدن شما اتفاق بیفتد اگر 20 دقیقه پا را بلند کنید :

 

 

عادت کرده ایم که با سرعت کامل زندگی کنیم و در حرکت ثابت بمانیم. به همین دلیل امروزه ، بسیاری از افراد از تمرینات مؤثر که نیازی به تلاش و وقت زیادی ندارند ، بسیار استقبال می کنند. به عنوان مثال ، ما یک تمرین را پیدا کرده ایم که به شما کمک می کند تا خستگی را از بین ببرید و روحیه خود را تنها در 20 دقیقه در روز به طور چشمگیری بهبود دهید.

پاها را به درستی بلند کنید:

 

یک موقعیت راحت را در نزدیکی یک دیوار انتخاب کنید و یک بالش یا یک استوانه نرم را در زیر کمر خود قرار دهید.

پاهای خود را بلند کنید و آنها را در امتداد دیوار بکشید. دستان شما باید در کنار بدن خود شل شوند.

15-20 دقیقه در این حالت بمانید.

مهم است که لباس شما گردش خون را مسدود یا سخت نکند. لباس های گشاد و بدون کمر را بپوشید. بدیهی است که به مدت 20 دقیقه دراز کشیدن بدون حرکت در زمین به نظر نمی رسد که ورزش منظم باشد. این بیشتر شبیه یوگا یا تکنیک آرامش است. با این وجود ، این تمربن مزایای بسیاری برای سیستم گردش خون دارد.

تنها محدودیت این تمرین ، آسیب اخیر یا مزمن پاها یا ستون فقرات است. علاوه بر این ، به نظر می رسد بسیاری از مبتدیان اشتباهات زیر را انجام می دهند: دراز کشیدن بیش از حد از نزدیک یا دور از دیوار ، یا قرار دادن چیزی خیلی نرم در زیر گردن. چنین اقداماتی می تواند منجر به تنش عضلات شود و می تواند در تراز کردن ستون فقرات اختلال ایجاد کند. اگر بطور مرتب چنین تمرین های پا را انجام دهید ، خیلی زود تغییرات دلپذیر زیادی را احساس خواهید کرد.

1. ورم در پاها از بین می رود:

 

احساس تورم و سنگینی در پاها با گردش خون ضعیف همراه است. از جمله دلایل دیگر ، این می تواند ناشی از مشکل قلب یا کلیه ، وزن بیش از حد یا رژیم غذایی ناسالم باشد. مطمئناً باید دلیل تورم را مشخص کرده و آن را معالجه کنید. اما این تمرین ممکن است علاوه بر این به درمان اصلی تبدیل شود زیرا بلند کردن پاها به بهبود گردش خون کمک می کند.

2. کاهش خستگی پاها:

اگر شما دوست دارید همیشه کفش پاشنه بلند بپوشید ، می تواند برای سلامتی شما ضرر ایجاد کند. به دلیل ضعف توزیع وزن بدن که ایجاد می کند ، زنان هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند احساس خستگی می کنند. بعد از یک روز طولانی که کفش پاشنه بلند پوشیده اید، خیلی خوب است که مدتی پاهای خود را بلند کنید. هنگامی که به خانه رسیدید ، کفش های خود را دربیاورید، پاهای خود را بلند کنید و استراحت کنید.

.

3. هضم شما بهبود می یابد:

دراز کشیدن با پاهای بالا باعث افزایش کار معده شما می شود . خون رسانی به اندام های داخلی از طریق تخلیه خون از پاها بهبود می یابد. پریستالسیس معده تقویت می شود (پریستالسیس یک انقباض عضلانی است که برای حرکت هضم غذا لازم است). در عین حال ، افزایش گردش خون باعث بهبود کار دستگاه گوارش می شود. اگر مرتباً این تمرین را انجام دهید ، بیشتر مواد مغذی که مصرف می کنید به سرعت جذب می شوند.

4- کسب آرامش بیشتر

در این حالت آرامش بیشتری خواهید داشت . بافت بدن اکسیژن بیشتری دریافت می کند و گردش خون بهبود می یابد ، و مواد مغذی کلیه اندام های داخلی تأمین می شود. این برای سیستم عصبی مفید است و باعث کاهش فشار عضلات در اطراف شقیقه ها ، گردن و معده می شود.

5- کیفیت خواب شما بهبود می یابد:

یکی از دلایل بی خوابی ، احساس ناخوشایند مکرر در پاها است. بالابردن پاها کمک می کند تا از شر این علائم خلاص شوید. علاوه بر این، مغز از طریق تنفس مناسب و گردش خون بهتر ، اکسیژن بیشتری دریافت می کند. خواب شما عمیق تر و بهتر خواهد شد. ماندن در این موقعیت شبیه به مراقبه است ، به این معنی که فرد از مشکلات جزئی پریشان نمی شود و باعث آرامش بدن و ذهن می شود.

 

منبع:بیتوته

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *