اولین پیوند سلول های بنیادی خونساز با موفقیت انجام شد

اولین پیوند سلول های بنیادی خونساز با موفقیت انجام شد

اجرای اولین پیوند موفق سلول های بنیادی خونساز در مرکز طبی کودکان، بیمار پنج ساله را به آغوش خانواده اش بازگرداند.
دانشگاه علوم پزشکی تهران، بخش جدید سلول های بنیادی مرکز طبی کودکان، دیروز شاهد مراسم ترخیص بیماری پنج ساله ای بود که اولین پیوند موفق به صورت آلوژن روی وی انجام شده بود.
دکتر حمیدیه رئیس بخش سلول های بنیادی مرکز طبی کودکان در این مراسم از آمادگی بخش با ظرفیت کامل شامل 9 تخت، برای پذیرش بیماران تا یک ماه آینده خبر داد و در پایان ضمن قدردانی از رییس و مدیر بیمارستان و تیم پیوند، برای خدمت رسانی بیشتر به بیماران در راستای تحقق اهداف و رسالت بیمارستان آرزوی توفیق روزافزون کرد.
اولین پیوند موفق سلول های بنیادی خونساز در مرکز طبی کودکان بر کودک مبتلا به نقص ایمنی نادر به نام نقص چسبندگی لوکوسیتی LAD انجام شد و پیوند دهنده خواهر بیمار است.
بخش پیوند و درمانگاه سرپایی سلول های بنیادی خونساز مرکز طبی کودکان با حمایت های بی دریغ مسئولان از 22 شهریور امسال با پذیرش یک بیمار فعالیت خود را به عنوان اولین بخش پیوند سلول های بنیادی در بیمارستان فوق تخصصی مرکز طبی کودکان آغاز کرد و تابحال به پذیرش چهار بیمار رسیده است.
منبع:ایرنا

همچنین ببینید

آیا سالمندان با بالا رفتن سن زودتر از خواب بیدار می‌شوند؟

یک تصور کلیشه‌ای وجود دارد که می‌گوید نوجوانان تا لنگ ظهر می‌خوابند، اما افراد مسن‌تر صبح زود از خواب بیدار می‌شوند. به نظر می‌رسد در این کلیشه، حقیقتی وجود دارد که در واقع بخشی از روند طبیعی پیر شدن است. متخصصان توصیه می‌کنند که افراد هفت ساعت یا بیشتر در طول شب بخوابند. آنها همچنین می‌گویند ساعت معینی به خواب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *