Diabetes-and-heart-failure

امید جدید برای بیماران دیابتی و مبتلا به نارسایی قلب

تحقیقات جدید نشان می‌دهد تزریق داروی سماگلوتید به مدت یک سال، علائم نارسایی قلب را در افراد دیابتی نوع ۲ بهبود بخشیده است. افراد تحت درمان با سماگلوتید کاهش وزن کمتری داشتند اما از مزایای مشابهی بهره‌مند شدند. این یافته‌ها حاکی از اثرگذاری فراتر از کاهش وزن است.

مطالعه بر روی بیماران مبتلا به نوعی از نارسایی قلب به نام «نارسایی قلب با EF حفظ شده» (HFpEF) انجام شد. شرکت‌کنندگان علاوه بر نارسایی قلب، دچار چاقی و دیابت نوع ۲ بودند. کاهش وزن و بهبود کیفیت زندگی در گروه سماگلوتید مشاهده شد. با وجود نقش کاهش وزن، دارو احتمالا از طریق روش‌های دیگری مانند کاهش التهاب نیز عمل می‌کند.

کاهش وزن در بیماران دیابتی کمتر از حد انتظار بود که احتمالا به دلیل مصرف داروهای دیگر است. تحقیقات بیشتری برای بررسی فواید سماگلوتید در افرادی که چاق یا دیابتی نیستند، لازم است.

بیشتر بخوانید “ علائم و علل نارسایی دریچه میترال قلب
منبع: healthline

همچنین ببینید

depression-treatment

مصرف کتامین توسط ایلان ماسک برای افسردگی| جنجال جدید در دنیای پزشکی

ایلان ماسک اخیرا اعلام کرد که برای درمان افسردگی از کتامین تجویزی استفاده می کند. کتامین یک بیهوش قوی است که تحقیقات نشان می دهد می تواند به درمان افسردگی کمک کند، اما در حال حاضر برای این منظور یا هر نشانه روانپزشکی دیگری توسط FDA تایید نشده است. کارشناسان بر این باورند که صحبت های ماسک باعث شناخته شدن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *