افراد مسن با مصرف چای کمتر دچار افسردگی می شوند

تحقیقات قبلی حاکی از آن است که بین افسردگی و نوشیدن چای ارتباط وجود دارد. اکنون، یک مطالعه جدید در حال بررسی بیشتر این رابطه است.

افسردگی یکی از بیماری های رایج در افراد سالخورده است، در حدود ۷٪ از افراد بالای ۶۰ سال گزارش اختلال افسردگی اساسی شده است.

علل احتمالی افسردگی شامل موارد ژنتیکی، وضعیت اقتصادی، روابط با اعضای خانواده و جامعه به طور کلی است.

چای یکی از نوشیدنی های محبوب در بین افراد مسن است، و محققان مختلف اخیراً در مورد اثرات احتمالی مفید این نوشیدنی تحقیق کرده اند.

مطالعه ای که در ژوئن گذشته انجام شد، نشان داد که چای دارای خواصی است که به مناطقی از مغز کمک می کند تا عملکرد شناختی سالم را حفظ کنند.

محققان در این تحقیق اولین شواهد از سهم مثبت نوشیدن چای در ساختار مغز را ارائه می دهند و اثر محافظتی آنرا در کاهش وابستگی به سن در سازمان مغز مشخص می کنند.

چای و مواد تشکیل دهنده آن – کاتچین و کافئین – می توانند اثرات مثبتی بر خلق و خوی، توانایی شناختی، سلامت قلب و عروق، پیشگیری از سرطان و مرگ و میر داشته باشند.

محققان داده های ۱۳۰۰۰ نفر را که در سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ به طور منظم در بررسی طول عمر سالم چین (CLHLS) شرکت کرده اند، تجزیه و تحلیل کردند.

آنها یک ارتباط تقریبا جهانی بین نوشیدن چای و گزارش های پایین از افسردگی را کشف کردند.

به نظر می رسید عوامل دیگر باعث کاهش افسردگی نیز می شوند، از جمله زندگی در یک محیط شهری و تحصیل، ازدواج، راحت بودن شرایط اقتصادی، سلامت بیشتر و داشتن نقش فعال در جامعه.

داده ها همچنین حاکی از آن است که فواید نوشیدن چای برای آقایان ۶۵ تا ۷۹ سال قوی ترین نتیجه را دارد.

در حال حاضر این تحقیقات با بررسی اطلاعات جدید CLHLS در مورد نوشیدن چای، می خواهد اطلاعات بیشتری درمورد چای داشته باشد از جمله اینکه در این دور جدید از جمع آوری داده ها انواع مختلف چای از جمله چای سبز، چای سیاه و چای اولونگ بتوانند مشخص کنند که کدام نوع چای برای کاهش علائم افسردگی موثر تر است.

منبع:سلامت نیوز

همچنین ببینید

Treating-diabetes-with-ai

ایمپلنت ریزمقیاسی که با قرار گرفتن در چشم دیابت را درمان می‌کند!

به نقل از سایت یورونیوز محققان سوئدی می‌گویند که این ارگان‌ کوچک که با استفاده از سلول‌های پانکراس (سلول‌های ترشح کننده انسولین) تولید شده با قرار گرفتن در چشم، درمان سلولی دیابت و سایر بیماری‌ها را ممکن می‌کند. دانشمندان سوئدی، جزایر لانگرهانس (جزایر پانکراس)، خوشه‌های سلولی موجود در لوزالمعده که انسولین تولید می‌کنند، را از این نظر مدنظر قرار دادند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *