استفاده از تلفن همراه چگونه به سر و گردن آسیب می زند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که نوشتن پیامک هنگام راه رفتن می تواند خطرناک باشد، زیرا تمام آسیب های سر و گردن را که به دلیل استفاده از تلفن همراه در طی یک دوره ۲۰ ساله اتفاق افتاده است، شامل می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، براساس اعلام وزارت حمل و نقل ایالات متحده، حواس پرتی در حین رانندگی منجر به مرگ ۳ هزار و ۱۶۶ نفر در سال ۲۰۱۷ شد.

از این تعداد کشته ها، ۵۹۹ نفر عابر پیاده، دوچرخه سوار و سایرین که در هنگام تصادف پشت فرمان ماشین نبودند را تحت تأثیر قرار داد.

ارسال پیام کوتاه هنگام پیاده روی نیز می تواند منجر به بروز حوادث شود و با توجه به اینکه ۹۶٪ از افراد در ایالات متحده دارای تلفن هوشمند هستند، محققان تخمین می زنند که چه میزان بالایی از صدمات سر و گردن مربوط به استفاده از تلفن همراه است.

 آسیب دیدگی سر و گردن

به طور خاص ، آنها به بازدید از بخش های اورژانس بین ژانویه ۱۹۹۸ و دسامبر ۲۰۱۷ برای بررسی “شیوع ، انواع و مکانیسم های صدمات سر و گردن در ارتباط با استفاده از تلفن همراه” پرداختند.

در طی دوره مطالعه، آنها دریافتند که ۲،۵۰۱ نفر از سنین ۱۳ تا ۲۹ سال در اورژانس با صدمات سر و گردن مربوط به استفاده از تلفن همراه مراجعه کردند.

نویسندگان این مطالعه توضیح می دهند که آسیب های مربوط به تلفن همراه به سر و گردن در طی ۲۰ سال اخیر به شدت افزایش یافته است که بسیاری از موارد ناشی از حواس پرتی است.

بیشترین آسیب بین جوانان

محققان امیدوارند که یافته های آنها در راهکارهای بهداشت عمومی برای پیشگیری در مورد استفاده از تلفن همراه، به ویژه در بین جوانان نقش داشته باشد. بسیاری از این صدمات در بین افراد ۱۳ تا ۲۹ سال رخ داده و با فعالیتهای مشترک مانند پیام کوتاه هنگام راه رفتن همراه بوده اند. این یافته ها حاکی از نیاز به آموزش بیمار در مورد پیشگیری از آسیب دیدگی و خطرات ناشی از فعالیت در حین استفاده از این وسایل است.

منبع:سلامت نیوز

همچنین ببینید

squats

با این تکنیک های ورزشی، زانوهایتان را تقویت کنید

زانو بزرگ‌ترین مفصل بدن است که استخوان‌های ساق پا و ران را به هم متصل می‌کند. این عضو بدن شامل غضروف، ماهیچه‌ها، رباط‌ها، و عصب‌هایی است که همگی در سلامت و حرکت مفصل نقش دارند. برخی افراد ممکن است در سن بالاتر دچار مشکلات زانو شوند و برخی ورزشکاران یا افراد مبتلا به آرتروز نیز دچار مشکلات مربوط به زانو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *