اختلال بیش فعالی در کودکان

اختلال ADHD یک وضعیت رفتاری در کودکان است که منجر به رفتاری های تکانشی و بیش فعالی غیر نرمال می‌شود. این دسته از افراد در انجام کار های تمرکز نداشته و کنترلی بر هیجانات و رفتار های خود ندارند . علائم ADHD معمولا در سنین پایین تر قابل تشخیص است.

اکثرا نشانه های بیش فعالی کودکان در سنین زیر 18 سال تشخیص داده می‌شود و شیوع آن تقریبا 2.2 درصد از کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار داده است.

علائم اختلال بیش فعالی یا ADHD در کودکان

این اختلال علائم گسترده را شامل می‌شود که متداول ترین نشانه های اختلال بیش فعالی در کودکان موارد زیر هستند:

عدم تمرکز

حواس پرتی

مشکل در انتظار نوبت

فراموش کردن انجام کار ها

پر حرفی و پریدن وسط حرف دیگران

ساکت نشستن برایشان دشوار است

مشکل در انجام بازی های بی سر و صدا

و…

 

انواع بیش فعالی

اختلال بیش فعالی یا نقصان در توجه به سه دسته طبقه بندی می‌شود: نقص در توجه، بیش فعال یا تکانشی، بیش فعال و نقص توجه

نقص در توجه (اختلال کم توجهی)

افراد دارای اختلال کم توجهی مشکل عمده ایی در تمرکز کردن دارند. تشخیص اختلال در این گروه از کودکان سخت تر قابل تشخیص است چرا که کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه مشکلی در کلاس درس ایجاد نمی‌کنند.

تکانشی یا بیش فعال

کودکان مبتلا به اختلال تکانشی، رفتار های تکانشی و بیش فعالانه ایی از خود بروز می‎دهند مانند: پر حرفی، مدائم سر و صدا کردن، تکان خوردن و…. .

نوع ترکیبی

شایع ترین نوع اختلال بیش فعالی ابتلا به نوع ترکیبی آن است که کودکان مبتلا هر دو نشانه یعنی بیش فعالی و کم توجهی را از خود بروز می‎دهند.

درمان بیش فعالی

در صورتی که فرزندتان به اختلال بیش فعالی مبتلا بود می‌توانید با مراجعه به یک روانشناس کودک درمان های لازم را برای بهبود وضعیت کودک آغاز کنید.

روانشناس کودک با روش دارو درمانی و رفتار درمانی می‌تواند اختلال بیش فعالی در کودکان را درمان کند.

 

همچنین ببینید

Alzheimer's-Drug

آیا لکومبی، گامی در جهت غلبه بر آلزایمر است؟

در حال حاضر، این دارو به صورت تزریق وریدی هر دو هفته یک بار تجویز می‌شود. طبق تغییرات پیشنهادی، مصرف لکومبی می‌تواند به صورت ماهانه انجام شود. این تغییر در صورت تایید، می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به آلزایمر و مراقبین آنها کمک کند. تزریق‌های مکرر می‌تواند برای بیماران، به خصوص در مراحل پیشرفته بیماری، ناخوشایند و آزاردهنده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *