احتمال حمله قلبی در افرادی که حساسیت کمتری نسبت به درد دارند

احتمال حمله قلبی در افرادی که حساسیت کمتری نسبت به درد دارند

نتایج یک مطالعه نشان می دهد احتمال حمله قلبی خاموش در افرادی که حساسیت کمتری نسبت به درد دارند، بیشتر است.
درد قفسه سینه یکی از مهمترین و شایع ترین علایم حمله قلبی است؛ ولی در برخی افراد حمله قلبی با هیچ علامت اولیه ای همراه نیست و این افراد اصطلاحا دچار حمله قلبی خاموش می شوند.
نتیجه یک مطالعه در دانشگاه Tromso در نروژ نشان می دهد آستانه درد در تشخیص به موقع حمله قلبی نقش مهمی دارد و افرادی که آستانه درد بالایی دارند و درد را به خوبی احساس نمی کنند، نمی توانند علایم سکته را به موقع تشخیص دهند و از این رو بیشتر در معرض آسیب قرار دارند. احساس درد در ناحیه پشت و فک، تنگی نفس، تهوع و فشار و سوزش سردل و ناحیه فوقانی شکم، از جمله مهمترین علایم حمله قلبی هستند.
به گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بیماری های قلبی عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می شوند.
فشار خون، قند خون و کلسترول بالا، استعمال دخانیات، چاقی و مصرف ناکافی میوه و سبزیجات، از مهمترین عوامل خطر این عارضه هستند.
بر اساس گزارش WHO، حدود 80 درصد مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی با اتخاذ شیوه سالم زندگی و فعالیت بدنی قابل اجتناب هستند. زنان بیشتر در معرضحمله قلبیخاموش یا حمله قلبی با علایم غیر متعارف قرار دارند.
نتایج این مطالعه در نشریه American Heart Association منتشر شده است.
منبع:ایرنا

 حساسیت

همچنین ببینید

water-boiling

جوشاندن آب، راهی ساده برای کاهش میکروپلاستیک‌ها

تحقیقات جدید نشان می‌دهد جوشاندن ساده آب می‌تواند تا ۹۰ درصد میکروپلاستیک‌های موجود در آب شیر را از بین ببرد. میکروپلاستیک‌ها ذرات بسیار ریزی از پلاستیک هستند که خطرات سلامتی آن‌ها در حال بررسی است. جوشاندن آب به مدت ۵ دقیقه، به ویژه در آب‌های سخت با املاح معدنی بالا، می‌تواند میکروپلاستیک‌ها را به رسوب آهکی متصل کند. سپس می‌توان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *